Серіали та фільми про війну в Україні

Серіали та фільми про війну в Україні

Сьогодні наша країна знову переживає війну, яку підступно розпочала Росія о 4 ранку 24 лютого 2022 року.

Ця війна принесла незліченні страждання і втрати, зруйнувала міста і села, забрала життя тисяч українців. У цьому контексті особливо важливо документувати і розповідати про події, що відбуваються, щоб світ не забував про нашу боротьбу та жертви.

Пропонуємо добірку фільмів і серіалів, що показують нинішню війну, її реалії та героїзм українців:

1. Серіал «Звʼязок»

Серіали та фільми про війну в Україні

«Звʼязок» розповідає про складну роботу зв’язківців, які забезпечують безперервний потік інформації на фронті та в тилу. Серіал показує, як важливо підтримувати комунікацію у воєнний час і які ризики пов’язані з цією роботою.

Серіал “Зв’язок” виробництва українського “Нового каналу” розповідає історію декількох українських сімей, які роз’єднала війна після 24 лютого 2022 року.

2. «20 днів у Маріуполі»

Цей фільм документує події в Маріуполі протягом перших 20 днів війни. Камери зафіксували хаос і руйнування, викликані безперервними обстрілами, а також незламний дух мешканців міста, які намагаються вижити в надзвичайно важких умовах.

Від самого початку фільму ми занурюємося в атмосферу напруги та небезпеки, відчуваємо жах війни на власній шкірі. Група репортерів з Associated Press під керівництвом Мстислава Чернова вирушає до Маріуполя за годину до початку російського вторгнення в Україну. Протягом 20 днів вони ведуть камери, документуючи всі жахи обложеного міста.

3. Серіал «Перші дні»

«Перші дні» фокусується на початковому етапі вторгнення Росії в Україну. Серіал показує, як українці адаптуються до нової реальності, мобілізують сили та чинять опір агресорові. Це історії про сміливість і рішучість у найтемніші моменти.

Серіал “Перші Дні” розповідає історії різних персонажів, які опинилися в опалені великої війни та тепер мають жити у світі “до” та “після” анонсу цього великого конфлікту. Кожен епізод цього серіалу – це окремий художній фільм, вдихнутий реальними подіями. Сюжетні лінії різних героїв розкривають глибокі драми та неймовірні життєві випробування.

4. «Життя на межі»

Від Революції Гідності до повномасштабної війни: успішні українські кінопродюсери взяли до рук зброю, щоб боронити країну, та камери задля фіксації моторошної реальності. Режисер: Павло Пелешок (ко-продюсер «Зима у вогні») З уламків спогадів та власного кіноархіву ветерани Павло та Юрко збирають мозаїку причин та наслідків, з яких складається сьогоднішня російсько-українська війна – від кінця 2013 року до сьогодні. Автори пішли добровольцями на фронт, побували в гарячих точках Донбасу, створили саморобний дрон «Фурія», назву якого зараз носить один з найкращих підрозділів аеророзвідки. І весь цей час вони продовжували творити, аби показати світові правду про жахливу війну, яка стала можлива у XXI столітті.

Документальний фільм «Життя на межі» розповідає про тих, хто знаходиться на передовій лінії фронту, а також про мирних жителів, чиї життя назавжди змінилися через війну. Це емоційна й зворушлива розповідь про боротьбу за виживання та надію.

5. Серіал «Перевізниця»

Заснований на реальних подіях, пережитих українцями в перші дні та тижні російської війни в Україні, “Перевізниця” розповідає історію психотерапевта Лідії (зіграної Анастасією Карпенко, лауреатом премії “Локарно”). Вона використовує свій автомобіль, щоб евакуювати мирних жителів до безпечних місць.

Серіали та фільми про війну в Україні

Кожна серія – це поїздка, і в кожній є свій пасажир з особистою, неповторною і вартою уваги історією.

«Перевізниця» — серіал про волонтерів, які ризикують своїм життям, щоб доставляти гуманітарну допомогу в гарячі точки. Він показує героїзм звичайних людей, які виявляють неабияку відвагу та самопожертву.

6. «Лишайся онлайн»

Порятунок онлайн: дивіться другий офіційний трейлер гостросюжетного трилеру-скрінлайфу «Лишайся онлайн», який оповідає історію неймовірного порятунку за допомогою ноутбука Катя, волонтерка, отримує ноутбук, аби допомогти українським військовим відслідковувати пересування ворога.

Цікавість заводить дівчину в перепиці власника девайсу, звідки вона дізнається, що його звуть Андрій, і він має 5-річного сина Саву, який дуже вірить в супергероїв, і понад усе мріє розшукати батьків, з якими втратив звʼязок під час евакуації. Тож Катя стає для малого справжньою супергеройкою, борючись зі злом в нетрях інтернет-мережі.

«Лишайся онлайн» розповідає історії українців, які, попри все, продовжують працювати і підтримувати зв’язок із близькими за допомогою інтернету. Це фільм про силу інформаційних технологій і людський дух у часи кризи.

7. Серіал «Одна родина»

Серіали та фільми про війну в Україні

«Одна родина» показує, як війна впливає на сім’ї, розділені фронтом. Це історії про любов, втрату і надію, про те, як близькі люди підтримують один одного, навіть перебуваючи на відстані.

В епіцентрі драматичного серіалу — кохання, що народжується на тлі старовинної ворожнечі родів та воєнних конфліктів. Оксана та Максим, головні герої, не зважаючи на заборону своїх батьків, знаходять одне одного у морі непорозумінь.

Проте вони стають жертвами війни, яка розлучає їх. Максим вступає на службу захищати свою державу, а Оксана обіцяє чекати його.

Страшна звістка про загибель коханого відірвала землю з-під ніг дівчини. Яким буде її життя після цього? Кохання перетворюється на випробування, а родинні зв’язки стають предметом боротьби.

8. «Довга доба»

Протягом півтора року, українці висилали свої відеоматеріали режисеру та його команді, які вплітали ці безцінні свідчення у фільм. Результатом їхньої праці стала документальна стрічка, яка стане важливим джерелом інформації для майбутніх поколінь та світової спільноти.

Фільм «Довга доба» зосереджується на одному дні з життя українських військових, що протистоять агресії. Камера слідує за ними, показуючи всі аспекти їхньої роботи та життя на передовій.

9. Серіал «Я — Надія»

«Я — Надія» розповідає про жінок, які беруть активну участь у боротьбі за незалежність України. Це історії про силу, мужність і непохитну віру в перемогу.

Віримо в Перемогу

Віримо в якнайшвидшу перемогу України ????????. Вічна памʼять усім жертвам війни, яку розпочала Росія в Україні. Ці фільми та серіали допомагають не лише зберегти пам’ять про події, що відбуваються, але й нагадують про те, що ми не самі в нашій боротьбі. Вони служать свідченням мужності та непохитної волі українського народу.

Ця добірка є важливим внеском у збереження історії та розповсюдження правди про війну в Україні. Дивіться, пам’ятайте і діліться цими історіями, щоб світ знав і підтримував нашу країну в ці важкі часи.

Більше серіалів про війну України проти РФ можна знайти тут.

x
Реклама

Де дивитись серіали легально?

Megogo - від 29 грн, нові серіали та кіно+

Youtv UA – 7 днів за 0 грн, або 14 днів за 1 грн

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *